8 kommentaari

 1. Kristi ütles:

  Lihtsalt blogimise kohta – kuigi kommentaarid on toredad, siis ei tasu neid väga palju loota :) Eestlased on päris vaiksed lugejad ning oma näitel võin öelda, et isegi päevadel kus vaatamise arv küündib üle 500, siis on kommentaarid ikka väga harvad nähtused.

  Muidu Mintosest tahaks täpsemalt lugeda. Mult küsitakse seda päris palju ja hea meelga suunaks lugejad kuskile.

  2. mai 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Just sellepärast ongi mul hea meel, et uuele blogile nii palju kommentaare on tulnud. Kuigi jah, enamik kommentaare on kirjutanud inimesed, kes ka ise blogivad :)

   Mintosest on plaanis teha järgmise nädala postitus.

   3. mai 2015
   Vasta
   • Tauri ütles:

    Blogijad oskavad hinnata kommentaaride mõju motivatsioonile. :)
    Selles mõttes on mitteblogija hea olla – tuled, loed ja kaod – info saad kätte, kuid nn blogimisühiskonnale tagasi ei anna.

    3. mai 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

     Tõsi ta on, olen hakanud ise ka tunduvalt rohkem kommenteerima pärast blogiga alustamist :)

     3. mai 2015
     Vasta
 2. Taavi Pertman ütles:

  Selle piruka osas nüüd midagi korda otseselt küll tehtud ei saanud. Pigem lihtsalt muutus selle graafiku mõte ehk varasemast kõigi tehtud investeeringute osakaalu kuvanud graafikust sai praeguste investeeringute osakaalu kuvamine.

  Mulle on jäänud mulje, et üsna paljud arvavad ekslikult, et see kuvab nüüd default rate’i… Isiklikult sellest pirukast ka sellisel kujul eriti suurt lisaväärtust ei leia.

  Omaraha osas tõin aprilli ülevaates ka välja, et olin ekslikult nende numbreid usaldanud ja seetõttu oli ka tootluse arvutus siiani veidikene optimistlikum, kui tegelik seis. Kui palju ta optimistlikum oli, seda on kahjuks raske öelda, aga õnneks mitte just väga drastiliselt ja tootlus on ka õigete numbrite järgi täitsa arvestatav endiselt.

  3. mai 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   See tagasimakstud osa ei näidanud minu jaoks midagi olulist. Praegu saan ma kohe visuaalselt aru, kui paljude laenudega on ok, kui suur osa on viivises ja milline osa punases. Kui oli tagasimakstud osa ka, siis see näitab visuaalselt punaste osa palju väiksemana kui see tegelikult on.

   Pole jõudnud Sinu aprilli ülevaadet veel lugeda. Omarahasse ma palju aega ei panusta. Hetkel tundub, et see minu jaoks ei tööta päris nii hästi kui sooviksin.

   3. mai 2015
   Vasta
   • Taavi Pertman ütles:

    Püüdsin seda mõtet veidi põhjalikumalt seletada:
    http://rahafoorum.ee/bondora-uus-pirukas/

    11. mai 2015
    Vasta
  • Tauri ütles:

   Taavi, selle graafikuga konkreetselt ei olnudki võimalik midagi muud peale hetkelise portfelli seisu kuvada. Seda tehakse nüüd õigesti ja see on väga kasulik uuendus.
   a) ma ei pea ise kalkuleerima kui palju raha mul reaalselt kinni istub punastes
   b) ma näen kui suure osa moodustab kollane või punane antud momendil minu portfellist

   Teine asi on aegrida, mida võiks samuti kuvada. Default rate osast ei saanud aru.

   4. mai 2015
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga