14 kommentaari

 1. miokas ütles:

  Tänud postituse eest. Olen kaalunud, et peaks sellesse API teemasse süüvima ja katsetama. Üritasin jaanuaris ise turupakkumiste alt leida sobivaid pakkumisi. Eks leidub neid sealgi, kuid aega raha välja laenamiseks läheb rohkem (mul on väike maht).
  Ehk veebruar on see kuu, kui proovin API ära. Ei tahaks veel Bondorast loobuda, kuid teisalt ka mitte portfelli väga riskantseks muuta.

  26. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Pole tänu väärt! Eks katsetada ikka tasub. Olen ise BeePlusi kaudu jaanuari alates investeerinud ja siiani tundub täitsa toimivat. Kui mõni mure on, siis saab sellele ka üsna kiiresti vastuse. Näiteks ei olnud kuu alguse poole võimalust veel reegleid muuta, kuid pärast minu kirja paari päeva jooksul tekkis see võimalus.

   26. jaanuar 2016
   Vasta
 2. Vidrik ütles:

  Üsna hiljuti tegin ka ise 4 erinevat pakkujat BeePlus’i – kõik analoogse ülesehitusega, lihtsalt erinev raiting ja intressimäär (A>13%, B>16%, C>18% ja D>25%) . Ülejäänud kriteeriumiteks olid samad: laenud ainult Eestisse, krediidiskoor 1000, panga või muu dokumendiga kinnitatud sissetulek, otstarvena välistasin laenude konsolideerimise, vanus kuni 55a ning iseenda tööandja või täiskohaga tööl.
  Kontrolli mõttes tegin 4 erinevat pakkujat – tahtsin näha, kas selliste kriteeriumitega üldse laenuturult midagi näkkab. Ja näkkas – tervel 6 purakat sain kätte (vähemalt ühe kõikide pakkujatega). Edasi mõtlen, kas jätkata sama moodi ja vaadata, kuidas erinevate pakkujate tulemused näiteks poole aasta pärast on: 1) kas endiselt näkkab või peab võrgu silma veelgi koomamale tõmbama; 2) kui head kvaliteeti erineva reitinguga laenud omavad – see kuldlõige, kus on suurim intressi ja pankrotistumise suhe.
  Samas sai mul endal juba eelmise aasta keskel Bondorasse raha lisamise motivatsioon otsa. Kuid pärast BeePlus’i leidmist tekkis jälle sportlik huvi ning võib juhtuda, et äratan oma Bondora portfelli talveunest.
  Tore oleks ka teada, milliste kriteeriumitega teised asjaosalised BeePlus’i kasutavad.

  27. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Ma tegin eelmise nädala lõpus vähe täpsemad seadistused. Peerlani järgi vaatasin, mis kriteeriumid kõige rohkem tootlust mõjutavad ja seadistasin BeePlusi ära. Kokkuvõtteks tuli 12 erinevat kriteeriumi. Ja üllatuslikult tuleb siiski laene sisse, olen sellest hetkest juba 3 laenu saanud. Kuna ma samuti väga entusiastlik üldiselt Bondora suhtes ei ole, siis selline vaikne tiksumine sobib mulle hästi.

   27. jaanuar 2016
   Vasta
 3. […] plaanis sai süvenetud Bondora BeePlusi API seadistustesse ja see andis uut indu seal investeerimisega jätkata. Ülejäänud rinnetel midagi […]

  10. veebruar 2016
  Vasta
 4. […] ei tulnud. Märtsis võiks väikest tõusu siiski näha olla. 9 uut laenu (225€) sai välja antud BeePlusi kaudu, millega võib täitsa rahule jääda. Bondora uuendas ka enda rahavoo tabelit, mis on parem kui […]

  11. märts 2016
  Vasta
 5. Eduard ütles:

  Kas oskate kommenteerida, kas Beeplus kaudu saad ettevõte kontole investeerida da?
  Hetkel mulle tundub, et see investeerib ainult minu eraisiku kontole.

  Tänud!

  19. märts 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   On küll võimalik, ma ise investeerin ka läbi ettevõtte konto. Vaata üle, kui Sa autoriseerid BeePlusi rakendust Bondora lehel, et siis oleksid ettevõtte kontona sees.

   21. märts 2016
   Vasta
 6. Rahaasjad ütles:

  […] ei tulnud. Märtsis võiks väikest tõusu siiski näha olla. 9 uut laenu (225€) sai välja antud BeePlusi kaudu, millega võib täitsa rahule jääda. Bondora uuendas ka enda rahavoo tabelit, mis on parem kui […]

  25. märts 2016
  Vasta
 7. Rahaasjad ütles:

  […] Ilmus algselt Raha teeb Raha blogis: Bondora API – Kuidas investeerida BeePlusiga? […]

  30. märts 2016
  Vasta
 8. Tom ütles:

  Tere,

  Plaanin samuti BeePlusi ja Bondoraga alustada.
  Mis summaga Teie Bondoras alustasite, kui palju peaks sinna raha kantima, et iga kuu tulu oleks miinimum palk?

  4. aprill 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Ma tavaliselt alustan uute portaalidega üsna rahulikult, kannan 100€ sisse ja vaatan ning õpin, kuidas süsteem toimib. Kui tekib juba selgem arusaam, siis kannan suuremad summad portaali.

   Kui arvestada, et Bondoras teenib umbes 15% tootlust (oleneb otseselt laenudest, mida valida, kuid praeguses seisus Eesti laenudesse investeerides tundub täitsa reaalne), siis miinimum netopalga (365€ kuus) saamiseks peaks olema investeeritud vähemalt 29 200 eurot. Samas ei ole mõistlik kogu raha ainult Bondorasse või isegi ainult ühte varaklassi panna. Ühisrahastuse poole pealt tasuks juurde vaadata ka teisi portaale, näiteks Mintost ja Twinot ning mitmekümne tuhade eurose portfelliga tasuks ka aktsiate poole vaadata.

   4. aprill 2016
   Vasta
 9. Ühisrahastuse ülevaade | Rahaasjad ütles:

  […] API vahendusel on võimalik väga täpselt oma investeerimiskriteeriumid paika panna […]

  25. aprill 2016
  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga