8 kommentaari

 1. Taavi Pertman ütles:

  Huvi pärast küsiks, et mille põhjal väidad, et AA ja A grupi laene on järelturul lihtne müüa? Minu senine kogemus näitab pigem, et lähevad ikka kõrgema intressiga laenud kergemini. Mis juurdehindlusega müünud oled?

  26. aprill 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Kusjuures Sul on vist õigus. Kui väitsin seda siis lähtusin loogikast, et kui turul on mingit kaupa vähe, nagu seda A ja AA tüüpi läenud on, siis ollakse nende eest valmis ka rohkem maksma. Tegelikult tundub aga, et need eriti tahetud ei ole. Seda vast seetõttu, et investor, kes juba järelturul tegutseb, ootab ka kõrgemat intressi.

   Olen selle portfellihalduriga ainult 2 laenu saanud ja pole neid õnnestunud veel maha müüa (panin juurdehindluseks 14%). See tundub küll päris kõrge, kuid kuna mul nende müümisega kiiret pole, siis testin pigem turgu, et kui kõrge hinnaga on võimalik müüa. Lasin täna juurdehindluse 9% peale, millega mul mõned viivises laenud on ära läinud.

   26. aprill 2015
   Vasta
   • Taavi Pertman ütles:

    14% juurdehindlust 13-15% intressi juures? :)

    Ma arvan, et kui tahad AA-A laene müüa, siis peaksid pigem vaatama sinna 2-4% vahemikku ja hea, kui käiku läheb.

    26. aprill 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

     Viie aastase laenu puhul pole ju väga hullu

     Igatahes tänud, et mu väite kahtluse alla seadsid. Ma nüüd täitsa huviga katsetan, mis juurdehindlusega sellised laenud lähevad ära ja annan siin ka teada.

     28. aprill 2015
     Vasta
     • Taavi Pertman ütles:

      Üsnagi hullu on. Ära unusta, et juurdehindlust tuleb tasuda kogu põhiosa eest plus 1.5% teenustasu.

      Ostjale saab aga intressi ainult põhiosajäägi pealt, mis iga maksega järjest väheneb ehk kohe kindlasti ei saa ta seda 15% intressi ostetud põhiosa pealt järgmised 5 aastat.

      Lisaks jääb talle ka risk, et laen tagastatakse enneaegselt või tekivad makseraskused.

      Ühesõnaga, sellise juurdehindluse juures ostaks vb mõni väga teadmatu inimene, aga seegi on vähetõenäoline, sest turul on tunduvalt paremaid pakkumisi :)

      28. aprill 2015
      Vasta
      • Sander ütles:

       15% intressi ta ei saa järgmised 5 aastat, aga miinusesse ka ei jää eeldusel, et makstakse korralikult tagasi.

       Ma leian, et üle 5% juurdehindlusega laenude ostjad ongi üsna teadmatud või peab neil olema väga kaval strateegia, millest ma kuulnud ei ole.

       28. aprill 2015
       Vasta
 2. […] investeerimist ka uue portfellihalduriga. Kõigest sellest kirjutasin lähemalt ka eelmise nädala Bondorasse investeerimise postituses. Praegu testin, kas mul õnnestub A grupi laene müüa arvestatava juurdehindlusega nagu […]

  1. mai 2015
  Vasta
 3. […] aga oli uute laenude välja laenamisega probleeme minu poolt valitud strateegiaga. Kandsin Bondorasse juurde 400€ ja selle välja laenamine 25€ kaupa oli raskendatud, kuna […]

  25. november 2015
  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga