Finantsvabaduseesmärgid

eesmärk2015. aastal jõudsin endas selgusel, et peaks paika panema selle tärmini, millal ma kavatsen miljonäriks saada. Kui kunagi 100 eesmärgi harjutust tehes panin kirja, et 40 aastaselt võiks ikka miljon koos olla, siis möödunud aasta jooksul jõudsin tõdemusele, et see on liiga väheambitsioonikas plaan. Seega panen siia kirja, et soovin saada oma investeeringute puhasväärtuseks (varad – kohustused) 1 miljon eurot 35-ndaks eluaastaks. Mul ei ole veel õrna aimugi, kuidas selleni täpselt jõuda, kuid eesmärgid peavadki kõrged olema :)

Rahavoolised eesmärgid

 1. astme rikkus – 2 miinimum netopalka ehk 731,24€ kuus 25. eluaastaks
 2. astme rikkus – 2500€ kuus 30. eluaastaks
 3. astme rikkus – 5000€ kuus 33. eluaastaks

Miks on esimese astme rikkuseks 2 miinimumpalka? Ma leian, et see on summa millega 2 inimest võiksid ilusti hakkama saada. Sellisel juhul ei saaks küll reisida, aga põhikulud oleksid kaetud. Ülikooli ajal saime me ka ilusti hakkama umbes selliste kultustega ja usun, et saaksime ka praegu. Miinimumpalgaga on see hea siduda veel sellegi pärast, see järgnevatel aastatel muudkui tõuseb ja nii olen võimaliku hinnatõusu vastu kindlustatud. Huviga loeksin ka teiste inimeste 1 astme rikkuse numbrit. Kui Sa ei karda seda avaldada, siis kirjuta postituse alla kommentaar.

2. astme rikkusena arvestan summat, millega saaksime mugavalt elada ja 3. astme rikkuseks on 2. astme rikkus korda kaks, et siis 50% saaks suunata edasi investeerimisele.

4 kommentaari

 1. Martin Kruusmaa ütles:

  Tere!

  Mul on sellised küsimused, et kui kaua võttis aega, et leidsid üürniku korterisse?
  kas ja kui palju oldi nõus raha ette maksma (mitme kuu üür)?
  Kus kandis ka ise arvad, et kus kandis (mis linna osas) kõige suurem on üürinõudlus?

  Tänan ette!
  Martin

  27. veebruar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Esimese üürniku leidmine võttis kuskil nädal aega. Nii kaua läks seetõttu, et me küsisime suhteliselt kõrget üüri. Pärast seda oleme uue üürniku leidnud enne, kui eelmine on välja kolinud, ehk tühjalt pole korter pidanud seisma. Me oleme tagatisrahaks küsinud pooleteist kuu üüri ning sellega pole probleeme olnud.

   Mis linna üürinõudlusest me räägime? Meil on korter Tartus ja seal on kõige suurem nõudlus, Kesklinnas ja selle lähiümbruses, samuti Veerikul, kus on mitmed uued Tartu Ülikooli hooned. Tallinna puhul on ma ei ole nii täpselt kursis, aga nõudlusest ei tohiks üldiselt puudust olla. Küsimus on pigem, et kust saab kõige paremat üüritootlust.

   28. veebruar 2016
   Vasta
 2. TT ütles:

  Olen ise ka juba aasta tegelenud investeerimisega. Sellega seoses on mu mõttemaailm muidugi palju muutunud. Samas on üks inimene valgustanud natuke mind õnnelikkuse koha pealt ja ise ka mõelnud sellele ja see teeb minu jaoks kohati investeerimise “vastuoluliseks”. Ehk siis nt Bondorast intresse teenides me minu arust optimeerime iseenda heaolu ekstreemumit. Kuidas see pikas plaanis ühiskonnale kasulik on, see on minu jaoks natuke ebamäärane ja siiski arvan, et see teeb rohkem halba kui kasu. Kuidas me saaksime teha ühiskonda rikkamaks, optimeerides globaalset ekstreemumit?

  22. mai 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Eks see Bondoras teistele Eesti inimestele laenude andmine ongi mingis mõttes vastuoluline. Minu nägemust mööda ei peaks üleüldse olema tarvidust majanduslikult mõtleval inimesel tarbimislaenu võtta, välja arvatud võib-olla väga erandlikel juhtudel. Samas on ja jääb alati inimesi, kes võtavad laenu iga suurema ostu jaoks ja kui nad ei saa Bondora vahendusel seda, siis saavad nad selle kuskilt mujalt.

   Ühiskonda teeb rikkamaks investeerimine ettevõtlusesse, kas siis ise sellega tegeledes või neile laenu andes. Võib mõelda, et see teeb jõukaks ainult ettevõtjat, aga teisalt annab inimestele tööd ja toob maksutulu, mida kasutatakse vähemal või rohkemal määral meie kõigi hüvanguks. Ettevõtted vajavad tihti arenguks aga kapitali, mida saame meie ühisrahastuse abil pakkuda.

   23. mai 2016
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga