6 kommentaari

 1. Taavi Pertman ütles:

  Laenu peab siiski väljastama veelgi kõrgema intressiga kui 9.4%, sest peab arvestama ka sellega, et kõik ei tasu siiski laenu alati korrektselt, olenemata kui head taustakontrolli sa teed ning laenu sissenõudmisega võivad kaasneda ka kulud.

  Samas üldiselt laenuintresse vaadates, on see tegelikult tagatiseta laenu kohta üsna madal sellegipoolest.

  1. juuni 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Olen Sinuga nõus, lisaks sellele on laenude välja andmisel veel administreerimise kulud (keegi peab laenutaotlusi läbi vaatama ja need inimesed tahavad samuti palka saada). Seega peaks see intress kõvasti kõrgem olema.

   Minu teada ei anna nad välja tagatiseta laene. Vähim tagatis, mis nad tahavad, on kahe inimese käendus (sarnane õppelaenule). Intressid hakkavad juba 8% juurest (kodulehe andmetel).

   1. juuni 2015
   Vasta
 2. Jaago ütles:

  Kuidas õnnestus selline itntress välja kaubelda? Kodulehel kuulutatakse maksimaalselt 6%(4,8% eraisikule) intressi. Ja kas on mingid arvud ka teada, et kuidas Kodumaa hoiu-laenu ühistul läheb, et kus maal nad oma kapitali korjamisega on, et millal võiks 5 miljonit täituda?

  5. juuni 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Kuna investeerisin osakapitali, siis on ka intress kõrgem. Üldiselt pakuvad nad 7% investoriltele, kes investeerivad osakapitali, aga kuna Rait käis Investeerimisklubis Kodumaast rääkimas, siis tegi ta meile nn eripakkumise, milleks oligi 7,5%.

   Kodumaal läheb üldiselt hästi. Kui Rait mai alguses rääkimas käis, siis ütles ta, et osakapitali kokku saamine võtab umbes kuu kuni poolteist veel. Hetkel täpselt ma ei tea, mis seisus nad on praegu, kuid usun, et kui nad ei ole seda viit miljonit kokku saanud, siis kohe-kohe on saamas.

   7. juuni 2015
   Vasta
 3. Kristjan ütles:

  “Suurimaks riskiks on, kuidas nad suudavad seda 7,5% maksta.”
  Vale! Suurim risk on see, et sa jääd printsipaalist ilma, kas osaliselt või täielikult (seda laenajate makseraskuste või ühistu op riski realiseerumise tõttu). Riiklik Tagatisfond ei kaitse ühistute ega muude kvaasi-pankade kliente. Pankade klientide hoiused on tagatud 100,000 euro ulatuses (ühe panga ühe kliendi kohta). Ühistusse raha investeerimine on pigem midagi eelisaktsia soetamise sarnast (equity exposure + garanteeritud dividend). See 7,5% aastas ongi hind selle eest, et sinu “hoius” ei ole tagatud. Sa mainisid, et juhatusel puuduvad kogemused. Karjub op riski järele!

  24. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Olen kursis, et Hoiu-laenuühistute puhul ei ole Riiklikust Tagatisfondist abi.

   Selles mõttes olen Sinuga nõus, et 7,5% intressi on palju lihtsam maksta kui kolme aasta pärast põhiosa tagasi ja see võib probleemiks osutuda. Minu arvamus selle kohapealt on muutunud ja suurimaks riskiks võib tõesti pidada opretiivset riski. Samas operatiivne risk seisnebki selles, kui nad ei suuda ennast piisavalt hästi turustada ja peavad seetõttu tegevuse lõpetama.

   Ühistupanga idee aga mulle siiani meeldib ja ma usun, et neil on piisavalt indu see asi ära teha. Rahaga minema jooksmas ma neid ei näe, kuid kunagi ei või kindel olla. Kõiki riske arvesse võttes leidsin, et mulle nende poolt pakutav tootlus sobib.

   24. november 2015
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga