13 kommentaari

 1. Kristi ütles:

  Tubli! (Muidugi see vist ca 2-l Jägeri pudel “before” pildil on eriline kirss tordil ;) ).

  27. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Ma isegi ka korraks mõtlesin, et võib-olla ei ole sobilik panna sellist pilti, aga mis teha, kui paremaid pole sellest ajast. Käsi südamel ütlen aga, et see oli tühi juba enne korteri ostmist :)

   27. november 2015
   Vasta
 2. Kevin K. ütles:

  Tere, Sander! Avastasin paari päeva eest su blogi. Väga huvitav on jälgida just alustava investori käekäiku – tore, et oled erinevaid investeerimisvõimalusi katsetanud ning nendest siin ülevaatliku tagasisidet andnud. Olen ise alles nooruke (18a) ning erinevad investeerimisvõimalused pakuvad mulle juba lapsest saati huvi. Rikkaks saamine ja raha enda jaoks tööle panemine on minu üks suurimaid eesmärke. Hiljuti töötasin läbi ka Jaak Roosaare õpiku, mis andis julgust erinevate võimaluste kohta edasi uurimiseks. Nii leidsingi selle veebilehe. Väga hea näide, et alustada saab ka suhteliselt väikeste summadega ning raha hakkab justkui iseenesest ajapikku kasvama!
  Ilmselt teen ma juba lähitulevikus oma esimesed sammud passiivse sissetuleku loomiseks…
  Loodan, et jätkad siin teemakohase info edastamist ka tulevikus!

  28. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tänud Kevin!

   Tore on kuulda, et inimestele läheb korda see, mida kirjutan. Loodan, et Sinu esimesed sammud on edukad ja saad sellest indu juurde. Olen ka tegemas seeriat, kuidas üldse säästmise ja investeerimisega pihta hakata, kuid kui Sa “Rikkaks saamise õpikut” juba lugenud oled, siis oled enamikuga kursis.

   Proovin ka edaspidi ikka huvitavatest teemadest kirjutada :)

   28. november 2015
   Vasta
 3. Anton ütles:

  Hei

  Väga huvitav lugemine. Endal ka plaanis väiksemat mõõtu üürikorter osta.
  Ilmselt oleks mõistlik korter osta ettevõtte nimele, et saaks kogu tulu uuesti raha teenima panna ilma tulumaksu maksmiseta.
  Kas sul endal on eraisiku nimel?
  Näen, et sa pole tulumaksu hetkel arvestanud ehk siis läheb veel 20% maha?

  28. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Kui asjaga tõsisemalt tegeleda, on kindlasti mõistlik ettevõttele osta. Mul on ka ettevõtte nimele ostetud ja kuna ma hetkel ei plaani firmast raha välja võtta, siis pole ka arvestanud tulumaksu kuluks.

   29. november 2015
   Vasta
 4. Niksu ütles:

  Kas näitaksid, kuidas oma korteri tootlikust arvutad?

  30. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Kõigepealt leian igakuise rahavoo, milleks lahutan üüritulust igakuised kulud, mis on postituses tabelis toodud: 290-125-5,32-20=139,68€.

   Meie enda poolt sissepandud raha oli 5646,1€. See on väiksem kogu renoveerimiskulust (6426€) seetõttu, et saime laenu veidike rohkem kui korter maksis. Samas olid lisaks renoveerimisele ka näiteks notaritasud, kinnisturaamatu toimingud jne.

   Omakapitali tootluse leidmiseks leian aastase tulu ja jagan selle enda sissepandud rahasummaga: 139,68*12/5646,1=0,297 ehk 29,7%.

   Kui jäi midagi arusaamatuks, siis küsi julgelt üle.

   1. detsember 2015
   Vasta
 5. Maibritt ütles:

  Ma ei tea, kas olen hooletu lugeja, aga ei märganud maksuametile makstava intressi üüritulust maha arvestamist :) Mind huvitaks see pool ka.

  11. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Ei ole hooletu lugeja. Seda tõesti ei ole seal, kuna korter on soetatud ettevõttele ja kuna üüritulu tarbimisesse ei ole plaanis lähiajal võtta, siis ei ole ka tulumaksu otsese kuluna arvestatud.

   11. jaanuar 2016
   Vasta
 6. Kinnisvarasse investeerimine, Sander Otsa kogemuse põhjal | successful investment ütles:

  […] Kinnisvarasse investeerimine 3 […]

  28. märts 2016
  Vasta
 7. bruckner ütles:

  Hea klient

  Oled sa väsinud otsib laene ja hüpoteeke, on Kas olete olnud lükkas pidevalt teie pankade ja teiste finantsasutuste pakume tahes kujul
  Credit üksikisikud ja juriidilised isikud madala Intress rate.If olete huvitatud teha laen, ärge kartke meiega ühendust võtta täna, me lubame
  Pakume teile parimat teenust, mis võimaldab meil ever.Just proovida, sest uuringu veenda teid.
  Mis on oma rahalisi vajadusi?

  Kas teil on vaja äri laenu?
  Kas teil on vaja isikliku laenu?
  Kas soovite osta auto?
  Kas soovite refinantseerida?
  Kas teil on vaja hüpoteeklaenu?
  Sa pead tohutu kapitali, et alustada oma äri ettepaneku või laiendamiseks? Kas olete kaotanud lootuse ja Kas sa arvad, et ei ole väljapääs, ja teie rahaline
  koormust ei kao?

  E-post:

  7. juuni 2016
  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga