9 kommentaari

 1. huviline ütles:

  Kas ma saan õigesti aru, et seda 30 000 polegi otseselt plaanis ära maksta? Hoida koguaeg laenu õhus, maksta üürirahast intressi ja panna ~80% taskusse?

  14. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Laen tuleb ikka kunagi ära maksta. Variant on näiteks laenulepingu lõppedes korter müüa ja siis laen tagasi maksta. Teine võimalus oleks teha näiteks refinantseerimine pangas, kes kindlasti nõuab põhiosa tagasi maksmist. Kõik sõltub sellest, kuidas turusituatsioon ja enda huvi asjaga edasi tegeleda on.

   Täpsuse huvides tuleb öelda, et tulusus ei ole mitte 80%. Sellest tuleb järgmistes postitustes juttu, kui palju rahavoogu korter hetkel toodab.

   14. november 2015
   Vasta
 2. Ääremärkus ütles:

  Tahtmata kuidagi tegutsemiindu jahutada. Mulle tundub soovitus kiirustamiseks halb nõu, kuna kinnisvara soetamine on ühest küljest tavakodaniku jaoks üpris keeruline protsess ja teisest küljest mäng suhteliselt kõrgete panuste peale.
  Ma soovitan siiski mitte uisapäisa tehingutesse tormata, kuna kaotada on oluliselt rohkem kui võita. Hea tehingu saavutamiseks võiksid kaasata (kui enda tarkusest vajaka jääb) sõpru-tuttavaid, kes vaataksid ostetava vara üle alates ehituslikust seisukorrast kuni selle õigusliku olukorrani välja. Kortermaja puhul (aga ka krundi ostmisel) oleks mõistlik vaadata üle koguni naabrid, kellega hiljem tuleb (ka korteri väljaüürimise korral) veel pikalt (palju aastaid) ühiselt asju ajada.
  Ahiküttega majas on näiteks üks viimatine omaniku täiendav kohustus iga-aastaselt tellida korstnapühkimisteenust.
  Tegelikult on pisiasju väga palju, mille kõigiga ei ole alati ka puht füüsiliselt võimalik kurssi viia. Aga nagu öeldakse – saatan peitubki just pisiasjades. Seega soovitan soojalt – mõelge pigem kauem, aga uurige rohkem. Ja ärge hakake põhimõtteliselt ühegi korteri vm vara nimel enampakkumisest osa võtma – sest soodsad tehingud ei tule mitte kallist müümisest, vaid ikka odavast ostmisest.

  15. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tõid mitmed väga olulised punktid välja, mida kinnisvara ostul jälgida. Naabrite kohta uurisime samuti enne ostmist, unustasin sellest kirjutada.

   Minu postituse mõte ei olnud kedagi uisapäisa kinnisvara ostma kutsuda. Kui aga selle valdkonna vastu tõsisem huvi on, siis tuleks enda harimisega varakult pihta hakata, mille jaoks tõin postitused välja ka mõned võimalused. Üürikinnisvaraga tegelemine on oma olemuselt kindlasti keerulisem kui ühisrahastus või indeksfondide ostmine, seega ongi sinna poole mõistlikum vaadata kui investeerimismaailmas üldisemalt on juba “käsi valgeks saadud”. Samas enese harimisega tuleks tunduvalt varem pihta hakata, sest midagi ei tule iseenesest mõistetavalt. Mõnel inimesel on aga oht jääda sinna harimise faasi kinni, käies mitmeid kordi koolitustel, lugedes kümneid raamatuid ja ikkagi julgemata veel esimest tehingut teha. On asju, mida ei saa raamatust õppida ja mis tulevad ainult kogemuse käigus.

   Ma julgen väita, et meil läks esimene tehing üsna hästi ja seda peamiselt tänu heale ettevalmistusele ja numbrite klappivusele. Oluline on jätta enda arvutustesse piisavalt suur varu, et kui kõik ei lähe nii nagu plaanitud, siis projekt ikkagi kasumis oleks.

   16. november 2015
   Vasta
 3. […] Kinnisvarasse investeerimine on kolmeosaline postituste seeria, mis räägib sellest, kuidas me soetasime oma esimese üürikorteri? Kui Sa ei ole esimest osa lugenud, siis saad teha seda siit: Kinnisvarasse investeerimine 1 – otsimine ja ostmine. […]

  22. november 2015
  Vasta
 4. […] mis räägib sellest, kuidas me soetasime oma esimese üürikorteri? Esimest osa saad lugeda siit: Kinnisvarasse investeerimine 1 – otsimine ja ostmine. Teist osa aga siit: Kinnisvarasse investeerimine 2 – […]

  27. november 2015
  Vasta
 5. Kinnisvarasse investeerimine, Sander Otsa kogemuse põhjal | successful investment ütles:

  […] Kinnisvarasse investeerimine 1 […]

  28. märts 2016
  Vasta
 6. Kinnisvaraga rikkaks saamise õpiku ülevaade | Rahaasjad ütles:

  […] ostan-renoveerin-üürin kinnisvarainvestoritel on üht-koma-teist luhta läinud (olen isegi ühe üürikorteri renoveerimisprojekti läbi teinud). Samas andis indu Jaagu ja Kalle pühendumine asjasse, kuidas nad pideva […]

  2. mai 2016
  Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga