14 kommentaari

  1. Ants ütles:

    Mis hinnaga planeerid korteri välja üürida?

    23. november 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      Korter sai valmis eelmise aasta augusti lõpus ja on ka sellest ajast saadik välja üüritud. Hetkel on üürihind 295€ kuus, kuid kirjutan sellest täpsemalt järgmises postituses.

      23. november 2015
      Vasta
  2. Kaupo ütles:

    Sooviks pilte renoveeritud korterist

    23. november 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      Pildid renoveeritud korterist tulevad järgmise postitusega, mis peaks paari päeva pärast valmis saama.

      24. november 2015
      Vasta
  3. Robert ütles:

    Kas sa üüritulu deklareerid ka?

    24. november 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      Korter on soetatud ettevõttele ja seega tulumaksu tuleb maksta alles siis, kui raha ettevõttest välja võtan.

      Kui on plaanis asjaga tõsisemalt tegeleda, siis ongi mõistlik seda läbi ettevõtte teha, kuid kui jääda ainult ühe korteri juurde, siis on eraisikuna lihtsam ja sellisel juhul tuleks kindlasti ka üüritulu deklareerida.

      24. november 2015
      Vasta
      • Robert ütles:

        Ettevõtluse koha pealt veel selline küsimus, et kas sa tegid ettevõtte spetsiaalselt otstarbega, et manageerida selle alt üürikorterid või on ettevõte tegevusvaldkond midagi muud? Ehk kas ettevõte oli juba eelnevalt olemas või tegid ettevõtte spetsiaalselt üürikorterite äri jaoks?

        24. november 2015
        Vasta
        • Sander ütles:

          Ettevõte oli enne olemas ja põhitegevus on midagi muud. Ettevõtte alt tegemine oli meie jaoks ka loogiline, kuna enamik varast on selles ettevõttes.

          Kui Sul hetkel ei ole ettevõtet, aga plaanid üürikorterit soetada, siis mõtle enda jaoks läbi, kas tahad sellega tõsisemalt tegeleda või plaanid ainult ühe korteri osta. Isegi kui alguses ostad eraisikuna, siis on võimalik tulevikus müüa see ettevõttele, anda tasuta kasutada või renitada. Ma isiklikult soovitaks asju ikkagi läbi ettevõtt ajada, eriti kui on renoveerida vaja, sest siis läheb kogu renoveerimiskulu tulevasest tulust maha.

          24. november 2015
          Vasta
  4. Pole Oluline ütles:

    Korteri ostmine ettevõttele ei pruugi meeldida ühistule juhul kui ühistul on kogu maja renoveerimisplaanid ning soov selleks ka Kredex-laenu võtta. Kui ettevõtete omanduses on rohkem kui 10% pinda, siis Kredexist renoveerimiseks laenu ei saa.

    Oletan ka, et su ettevõte on käibemaksukohuslane ja teed sellega riigile sikku?

    25. november 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      See on huvitav, et Kredexist laenu ei saa, polnud seda varem kuulnud. Kui see teema aktuaalsemaks saab, eks siis tuleb ennast sellega kurssi viia.

      Mulle jääb natuke arusaamatuks, mida Sa mõtled väljendiga “riigile sikku”? Elupinna üürimine ei ole käibemaksuga kuidagi seotud, kuna üüritulu on käibemaksuvaba. See tähendab, et üürihinnale käibemaksu ei lisandu. Seetõttu ei saa ka renoveerimisel arvestada materjalidelt sisendkäibemaksu maha.

      25. november 2015
      Vasta
  5. Kinnisvarasse investeerimine, Sander Otsa kogemuse põhjal | successful investment ütles:

    […] Kinnisvarasse investeerimine 2 […]

    28. märts 2016
    Vasta
  6. Illimar ütles:

    Huvitav oleks teada, kuidas olukorras, kus ehitaja soovib tasu sularahas (või tal polegi firmat) tegutseda. Minu kokkupuude on, et kui tahad töö tellida ehitusega tegelevast firmast, siis on sama töö hind 3-8x kallim, kui see, mida ütleb tavaline töömees, kes on harjunud lihtsalt palka saama (tunnitasu vms). Kas võtad siis sellisel juhul nt töövõtulepinguga selle ehitaja firmasse tööle, et maksta ja deklareerida tema maksud, maksad iseendale palka/dividende, et sealt edasi töömehele maksta või võtad firmast laenu või kuidas? Eraisikuna tegutsedes nagu neid küsimusi ei teki, küll aga ettevõttena investeerides.

    12. september 2016
    Vasta
    • Sander ütles:

      Kõige parem ja korrektsem oleks jah töömees töövõtulepinguga tööle võtta. Endale palka makstes ei ole tegelikult mitte mingisugust võitu ja lisaks rikud veel seadust, makstes ümbrikupalka. Dividendide võttes ja “mustalt” makstes pääsed küll sotsiaalmaksust, aga võit on ikkagi väike. Firmast laenu võttes pead ka selles eest intressi maksma (oleneb seadusest kehtestatud miinimumist).

      Tegelikult tuleb ka eraisikuna see küsimus ette, kuna ka siis peaksid inimese tööle vormistama ja Maksuametis selle deklareerima. Maksuamet on aga tegelemas selle küsimusega ja ehk järgmine aasta peaks tulema välja mingit sorti uus ettevõtlusvõrm, mille maksukoormus on tunduvalt väiksem just selliste väikeste juhutööde jaoks (näiteks nagu ka Uberi sõitmine seda on).

      12. september 2016
      Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga