7 kommentaari

 1. Simmo ütles:

  Väga asjalik artikkel!

  Ostsime ka ise elukaaslasega paar kuud tagasi korteri. Sissemakse kogumine oli planeeritud 1 aasta peale seega ei näinud erilist mõtet panna raha tähtajalisele hoiusele, kus see oleks heal juhul kogunud 100 EUR-i. Enne kogumise alustamist likvideerimisme kõik olemasolevad võlad ning koostasime eelarve, millest täpselt kinni pidasime. Muidu oleks läinud ikka oluliselt kauem aega.
  Ise soovitakski seda, et mida lühema aja peale on kogumine planeeritud seda vähem võiks raha paigutama hakata. Pea igasugusest paigutamisest raha kättesaamine nõuab ikkagi mingit etteteatamise aega ning sobiva objekti leidmisel võib raha kättesaamine viibida. Me jälgisime kinnisvara turgu ca 6 kuud enne ostmist ja kui lõpuks leidsime õige asja läks ostmisega ikka üsna kiireks, kuna teisi huvilisi oli veel.
  Ja muidugi tasub omada alati mingit lisa sest ootamatuid kulutusi korteri ostmisega tuli ikka omajagu juurde. Algsest planeeritust kulus muudele kuludele pea 2x rohkem.

  31. mai 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Eks muidugi, kui periood on lühike, siis ei tasu raha väga uljalt paigutada. Viimased 6 kuud tasub raha tõesti pigem arveldusarvel hoida. Minu mõte oligi, et kui periood on pikem (näiteks umbes 3 aastat nagu näite puhul), siis ehk tasub mõelda veidi ka sellele, kus see raha vahepeal on.

   31. mai 2016
   Vasta
 2. Kodulaen – kuidas sissemakseks raha koguda? | Rahaasjad ütles:

  […] Ilmus algselt Raha teeb Raha blogis: Kodulaen – kuidas sissemakseks raha koguda? […]

  31. mai 2016
  Vasta
 3. Sven A ütles:

  Ühisrahastusega raha kogumine on väha hea mõte!
  Mina soetasin samuti hiljuti oma esimese elamise Tallinna küljealla. Sissemaksu kogumiseks kasutasin samuti ühisrahastust. Mina valisin ühisrahaustusplatvormiks https://www.estateguru.co

  7. juuni 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Estateguru on ka täitsa variant, kui kogumisperiood pikem. Enamasti on seal projektid vähemalt aasta, tihti ka kaks. Kui see probleem ei ole, siis miks mitte.

   7. juuni 2016
   Vasta
 4. Anonymous ütles:

  Arvutuskäigus ei arvesata tulumaksu intressidelt.

  9. juuni 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tõsi ta on. Lisasin tabelisse ka lahtrid, kus on tulumaks arvesse võetud.

   14. juuni 2016
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga