8 kommentaari

 1. Kristi ütles:

  Blogikülastuste koha pealt – seal on kasv eksponentsiaalne, sest mida suurem on arhiiv, seda rohkem on uutel lugeda.
  Aga, sul on ägedad ambitsioonikad eesmärgid ja päris palju juba saavutatud – 600e kuus on juba palju meelerahu andev number.

  9. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tänud!

   Olen tähele pannud, et ambitsioonikaid eesmärke seades kipub kaugemale jõudma. Isegi, kui eesmärk päris ei täitu, siis sellele lähedale jõudmine on tore.

   9. jaanuar 2016
   Vasta
 2. traktor ütles:

  Kas ei oleks mõistlik ka teine aste indekseerida, näiteks määrata selleks kaks keskmist palka? Sellisel juhul tõuseb ka see automaatselt koos keskmise palga tõusuga ja kujutab paremini vastava summa väärtust.

  9. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Miks mitte, see on täitsa hea mõte. Vaatasin järgi, et 2015. aasta kolmandas kvartalis oli keskmine brutopalk 1045€, mis teeb netopalgaks 840€. Minu eesmärgile kõige lähedasem oleks siis 3 keskmist palka ehk 2520€.

   9. jaanuar 2016
   Vasta
 3. Andreas ütles:

  Tere! Vaatasin, et sa ei ole rääkinud Mintosest, võiksid sellest ka kirjutada ja üldse tuua välja näiteks mis summadega midagi toimetad (mõtlen selle all just näiteks bondora portfelliväärtust jne), numbrid meelitavad inimesi ligi, tullakse piiluma kuidas teistel ikka läheb.

  9. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Eks ma olen vaikselt hakanud rohkem numbreid ka rohkem avaldama. Alguses on ikka kartust rohkem, ei taha kohe kogu oma rahakoti sisu Internetti laiali laotada. Kuna ma kirjutan avalikult oma nime ja näo alt, siis võib liigne avameelsus ka vahel probleeme ette tuua.

   Mintose kohta tõin ma kõik numbrid välja hiljuti ühes postituses: http://rahateebraha.ee/mintoses-investeerimine-kui-suurt-tootlust-olen-saavutanud/ Eesmärke ma Mintose kohapealt ei seadnud sellepärast, et plaanin sealt raha välja võtta, kui mõnda suuremat projekti teha, näiteks korteriostu. Suurem osa raha on mul seal ühekuulistes laenudes, nii et sealt saab selle üsna mõistliku ajaga kätte.

   Bondora portfelliväärtust ei ole ma veel tõesti avaldanud. Võib-olla teen seda siis, kui Bondora API-st lähemalt kirjutan.

   10. jaanuar 2016
   Vasta
 4. Rahakratt ütles:

  Kiiduväärt tulemused, hea lugeda! Mulle meeldivad ka siuksed eesmärgid, et Emma Watsoniga alasti Twisterit mängida (nt 2017) ja noh, üldse siuksed vb keskmisest veitsa rohkem pingutamist nõudvad…
  A sa uuesti vallaliseks ei karda jääda, kui ütled, et elate kahepeale kuus 7sotiga ära? Aasias on muidugi kunn olla ka sellise eelarvega aga kunagi kainestava kodumaa pinda jälle botase all tunned, siis nõuab ikka loomingulist rehkendamist, et nii ära majandada.

  10. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Sa ju peaks olema “Rikkaks saamise õpikut” lugenud. Jaak kirjutas seal, et esimese astme rikkus on selline, millega naine Su juurest ära ei lähe :) Nii et eks ma ikka arutasin enne raamatupidajaga läbi, kui “jah” sõna ütlesin. Õnneks on mul säästunaine (nagu ma ise olen säästumees), nii et kuna lahutuse riigilõiv see aasta kõvasti tõusis, siis ei mahu see eelarvesse.

   10. jaanuar 2016
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga