6 kommentaari

 1. Erik ütles:

  https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/

  Seal on paar head malli ise ka olemas – annual budget ja monthly budget

  30. märts 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Mul millegi pärast ei lase valida neid uue Spreadsheeti loomisel. Kui kellelgi on veel sama probleem, siis võtke lihtsalt uus Spreadsheet fail lahti ja valige Fail > Uus > Mallist… ning leiate sealt mitmeid erinevaid variante, kuidas oma eelarvet koostada.

   31. märts 2016
   Vasta
 2. Merle ütles:

  Mina alustasin säästmise puhul eesmärgist. Et finantsvabaduse jaoks vajan x summat, tahan vabaduse saavutada y aastaga ja seega pean 7-8% aastatootluse juures selleks säästma iga kuu z summa. Edasi kasutan sellist süsteemi, et mul on olemas kuu kulude šabloon. Seal on kirjas kõik püsikulud, säästmiseks minev summa ja muud kulud eeldatava summaga (nt toit, meelelahutus ja väike summa ettenägematuteks pisikuludeks nt lapse klassikaaslaste sünnipäevakingid vmt). Kuu alguses kopeerin selle eraldi exceli töölehele ja kohendan natuke (elektriarve nt kõigub olenevalt aastaajast jmt). Siis kannan säästu investeerimiskontole, maksan ära arved ja ülejääk on siis muude kulude katteks (toit jne). Mingeid tšekke korjama ei pea ja arve võib kuu lõpuks nulli tõmmata :D Eelarvet vaatan veel kuus sees nii palju, et kas kõik arved said makstud. Kui midagi ära maksan, siis kustutan rea maha ja mingit pikaajalist statistikat seega ei tee. Järgmine kuu teen uue koopia ja ring jätkub. Mulle see süsteem sobib rohkem, kuna tšekkide korjamine tundub nii tüütu. Ehk on kellelegi abiks.

  1. aprill 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tänud oma kogemust jagamast! Eks see ole jah, et mõnele töötab üks ja teisele teine süsteem. Minu jaoks on see tšekkide korjamine ja sissekandmine ka veidike distsiplineeriv, sest paneb ostu tehes korraks mõtlema, kas mul on ikka seda vaja ja kas mul näiteks meelelahutuse eelarve juba see kuu täis ei ole. Lisaks sellele saan hiljem vaadata, kuhu sai liiga palju laristatud.

   2. aprill 2016
   Vasta
 3. Ants ütles:

  Ma ise olen ka mõelnud seda, eks kulutada on alati hea ja lihtne. Ega see sendilugemise elu tekitab veel rohkem stressi elus tegelikult. Ei teagi, kas õige on elada üks päev täiega või säästa ja tarbida tulevikus.
  Endal üldiselt kulud kontrolli all, kuid tihti on nii, et säästmine täiega peal, kuid järsku tuleb sisse ikka mingi mõttetu kulu 50 euro kandis või nii, mida pean mõttetuks kuluks (mõni asi, tegevus, mida tegelikult vaja polnud või mis kasu ei tootnud). Ehk siis tundub, et säästmine ebaloomulik tegevus ikkagi, kuskilt nagu tuleb ikka see raiskamise himu ja raiskad kuskile teise kohta selle raha ära.

  Rikkaks saamise puhul sendilugemine on kahtlane tegevus ikkagi. Ise jätkan koonerdamist, kuid ei ole kindel, kas see õige teguviis, eriti meie palkade juures.

  4. aprill 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Säästa aitab “esmalt maksa endale” reegel. Kanna iga kuu kindel summa teisele kontole. Eriti hea, kui neid on veel mitu, näiteks üks investeerimiseks, teine ootamatuteks kuludeks, kolmas reisimiseks jne.

   Mina olen säästmise puhul lähtunud sellest, et säästan asjadelt, mis ei ole mulle nii tähtsad. Näiteks ei ole mulle oluline omada isiklikku autot, kuid samas olen palju rohkem valmis kulutama reisimisele kui ehk mõnele teisele ehk tunduks mõistlik. Oma kulude jälgimine ei ole ainult sendilugemine, sellega võib sadu eurosid säästa. Tõsi ta aga on, et sellega ei tasu lolliks minna, vahel on viimase sendi säästmise asemel mõistlikum pigem otsida võimalusi oma sissetulekute suurendamiseks.

   4. aprill 2016
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga