6 kommentaari

  1. Sander ütles:

    15. mail teatas Mintos, et lõpetab service fee võtmise investoritelt, seda nii olemasolevatelt kui ka uutelt laenudelt. Samas rõhutasid nad, et võivad selle igal ajal tagasi 2% tõsta.

    15. mai 2015
    Vasta
  2. Taavi Pertman ütles:

    Auto tagatisel olen näinud küll isegi suuremat LTV-d kui 70%. Iseenesest huvitav portaal tõesti, aga nagu isegi välja tõid, siis nii lühikese aja peale on üsna raske midagi otsustada. Isegi krediidimudeli kvaliteeti on raske sellise aja jooksul hinnata.

    Kusjuures väike nüanss veel, et auto tagatisel ei väljasta laenu minu arust mitte Mintos, vaid Mogo, kes siis Mintose vahendusel sellest mingi osa tunduvalt madalama intressiga (nende kodukal intressinäide oli seal 30% kanti laenupakkumise kohta) Mintoses investoritele edasi müüb.

    14. juuni 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      Mõningatel juhtudel olen ka märgnud, et on isegi üle 70%, ise ma üle 70% LTV-ga laenudesse ei investeeri.

      Auto tagatisel laenude välja andmisel on nende partneriteks tõesti Mogo. Nagu investoritega kohtumiselt välja tuli, siis soovivad nad veel Mogo sarnaseid partnereid leida. Mogo annab hetkel ka garantii kuni juuli lõpuni väljastatud laenudele, et nende pankrotistumisel makstakse nii põhiosa kui ka saamata jäänud intressitulu investorile tagasi. Eks sellise garantii pakkumise eest soovitakse saada ka riskipreemiat.

      15. juuni 2015
      Vasta
  3. Rey ütles:

    Ei tea kas Mintose puhul tuleb hiljem maksta ka tulumaksu ?

    1. september 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

      Kui investeerida eraisikuna, siis tuleb jah iga aasta oma intressitulud deklareerida ja maksta selle pealt ka tulumaksu. Iseasi on muidugi, kui palju Maksuamet seda praegu kontrollib, kuid eks varem või hiljem jõuab ühisrahastus ka Maksuameti huviorbiiti.

      1. september 2015
      Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga