20 kommentaari

 1. Kaivo ütles:

  Ise alustasin Mintoses investeerimist umbes 1,5 kuud tagasi ning ilma tagasiostugarantiita poleks sinna raha paigutanudki. Praegu on viivises olevate laenude osakaal kahtlaselt suur ning hetkel pole raha sinna investeerinud, proovin kätt Twinos. Paar päeva tagasi sain Mintoselt telefonikõne tagasiside kohta. Küsisid saidi kohta, et kas on soovitusi muudatusteks ning kust sa Mintosest kuulsid jne, nagu tagasiside küsimused ikka. Ühenduse võtmine investoritega telefoni teel jättis Mintosest mulle positiivse jälje.

  4. detsember 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Ma usun, et ma ise ka ilma tagasiostugarantiita väga julgelt raha 1 kuulistesse 200-300€-stesse laenudesse ei paigutaks. Eks sellisel juhul on tavaline, et raha makstakse tihti hilinemisega. Mul näiteks maksti eilse päeva jooksul umbes 60 Creamfinance laenu hilinemisega tagasi.

   Investoritega suhtlemist pean ma Mintose üheks kõige tugevamaks küljeks. On tunduvalt kindlam tunne, kui inimesed, kes Sinu rahaga ümber käivad vastavad kiirelt. Loodan, et nad jätkavad samamoodi ka tulevikus.

   5. detsember 2015
   Vasta
 2. Vend ütles:

  Oled sa ise Mintose näidatud tootlikkust üle arvutanud? Mul näitab 2,5% kõrgemat kui Exceli XIRR.

  6. detsember 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Olen küll. Minu oma arvutus näitab 9,14%, kui portaalis on 12,9%. Peamiselt tuleb see erinevus sisse sellest, et olen suurema osa rahast lisanud hiljuti, mis ei ole jõudnud veel tulu teenida. Ju nende enda arvutuses proovivad nad seda juba kuidagi sisse arvestada. Kuna mul on suurem osa laene 12% või kõrgema intressiga ja ühtegi pankrotistunud ei ole, siis hetkeseisuga ei tohiks reaalne tootlus alla 12% olla.

   6. detsember 2015
   Vasta
   • Vend ütles:

    See oleks loogiline põhjendus, kuid minu puhul kehtida ei saa, kuna olen kõik laenud maha müünud ja enam intressi ega põhiosa makseid ei oota.

    6. detsember 2015
    Vasta
    • Sander ütles:

     Vaat ei oska siis öelda. Võid nendega ühendust võtta ja uurida, mis kuidas nad arvutavad tootlust.

     7. detsember 2015
     Vasta
 3. […] hakkasin kuuülevaadet kirjutama, siis tuli Mintose kohta nii palju infot, et otsustasin sellest eraldi postituse kirjutada. Intressi- ja viivistulu teenisin kokku 35,6€. Ennustasin küll, et see kuu peaks tulema 2 korda […]

  6. detsember 2015
  Vasta
 4. Villu ütles:

  Väga kasulik blogi!

  Olen üsna konservatiivse investorina pead murdnud, kas olukorras, kus on paarkümmend tuhat eurot vaba raha, peaks soetama väljaüürimise eesmärgil laenurahasid kaasates ühetoalise korteri ( maksumusega u 40 tuhat) või paigutama vabad vahendid hoopis näiteks Mintosesse.

  16. detsember 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Tänud!

   Eks see valik sõltub suures osas sellest, kui palju aega on tahtmist projekti panustada. Üürikinnisvaraga tegelemist peetakse siiski veidi rohkem ettevõtluseks kui täiesti passiivseks investeeringuks. Alguses kulub väga palju aega ka enese harimiseks. Samas on tänu sellele võimalik saada ka kordades kõrgemat tootlust. Mintose loogika ja toimimine on võimalik omale aga paari õhtuga selgeks teha.

   Seega, kui kinnisvara tundub põnev ja on pealehakkamist ennast asjadega kurssi viia ning pikemas perspektiivis rohkem kui üks korter soetada, siis liiguks ma pigem sinna suunas. Kas täna on parim aeg kinnisvarasse investeerimiseks, ei oska keegi täpselt öelda, kuid selge on, et ka täna on võimalik leida häid diile, mis tasuvad tegemist. Kui aga eesmärgiks on omale täielikult passivset tulu tekitada, siis vaataks ma pigem Mintose või dividendiaktsiate poole.

   17. detsember 2015
   Vasta
 5. Dr.Loll ütles:

  Esiteks vabandust, kui sa oled juba sellest kirjutanud, ma põgusalt sirvisin blogi üle, aga oskad sa öelda, et mis siis täpselt saama, kui ühel halval päeval tuleb portaali pealik ja ütleb, et kahjuks seekord ei läinud päris hästi, paneme kinni – mis sel juhul minu rahast saab? Kelle vastu mul üldse nõue on?
  Tagasiostu garantiist – kes seda garanteerib? Kas Mintos/Twino või Mogo/CreamFinance/etc? Kui garantiiandja defaultib – kas siis on kindlalt hambad? Kas see garantii on ka garanteeritud kuidagi või ühel päeval see garantii (k.a tagasiulatuvalt) kaob?

  tnx.

  24. jaanuar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Minu arusaamist mööda annab selle garantii laenude väljstaja ehk siis Mintose puhul Mogo/CreamFinance jne. Seega, kui nad peaksid ühel päeval poe kinni panema, siis on Sinul terve hunnik lepinguid lätlaste, leedukate, grusiinide ja eestlastega. Laenuandjale Sulle nõudeõigus siiski jääb, küsimus on ainult, kui palju sellest reaalselt kasu on. Inglise finantsinspektsiooni litsentsi (mida Mintos ka taotles või on juba saanud) üks nõue on, et igal ühisrahastusportaalil peab olema määratud laenulepingute ülevõtja, kui portaal oma tegevuse lõpetab. Ma ei ole aga täpselt kursis, kuidas Mintose puhul see kohaldub, kuna Mintos pole ise suure osa laenude väljaandja.

   Ma ise ei usu, et tagasiostugarantii võiks tagasiulatuvalt kaduda. Laenuandja pankroti korral aga ei tasu muidugi mingit garantiid loota.

   25. jaanuar 2016
   Vasta
 6. Tsaar ütles:

  Mis saab siis kui laenuandja pankrotistub (Mogo, Hipocredit, CreamFinance jne) ?

  4. veebruar 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Aus vastus on, et keegi täpselt ei tea. Parima stsenaariumi puhul ostab võtab keegi nende laenude haldamise üle mingi väikse tasu eest ja investor saab oma raha tagasi. Halvima korral oleme kõigest ilma. Aga eks kõige targemad oleme ikka tagantjärgi, kui esimesed ühisrahastusplatvormid siinkandis on oma uksed sulgenud.

   4. veebruar 2016
   Vasta
 7. Anton ütles:

  Kui oled LHV klient. Kannad Mintosest LHVsse raha. Palju see teenustasu on, tead?

  11. aprill 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   LHV-s on Euroopa sisesed maksed teistesse pankadesse tasuta :)

   11. aprill 2016
   Vasta
 8. Anton ütles:

  Aga Mintosest kui kanda LHVsse? :)

  11. aprill 2016
  Vasta
  • Sander ütles:

   Sama. Mintos ei võta samuti teenustasu raha välja kandmise eest.

   11. aprill 2016
   Vasta
   • Anton ütles:

    Selge, Tänud!

    11. aprill 2016
    Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga