4 kommentaari

 1. Kaupo ütles:

  Sooviks teada milliste kriteeriumite järgi te Mintoses laene välja annate.

  8. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Mul on Mintoses 2 Auto Invest profiili. Üks on mõeldud investeerima pikaajalistesse laenudesse ja teine lühiajalistesse.

   Pikaajalistest laenudest investeerin neisse, mis on kinnisvara või autoga tagatud ja vähemalt 12% intressiga. Peab ütlema, et neid laene just palju pole, mii et kui oleks huvi sinna suuremat raha paigutada, siis tuleks intressi alla lasta.

   Lühiajalistest laenudest investeerin Gruusia tarbimislaenudesse 12% intressiga (hetkel rohkem valida polegi). Hoian seal raha, mida võib-olla juba poole aasta pärast tahan kuhugi mujale investeerida (nt kinnivarasse või aktsiatesse), kuid pangahoiusel seismise asemel, kus see ei teeni midagi, saab Mintoses 12% intressi. Peab muidugi arvestama, et nendest laenudest raha kätte saamiseks võib minna kuni 3 kuud, nii et natuke on vaja ette planeerida. Lisaks on tegemist kindlasti riskantsema investeeringuga kui pangahoius, sest vaatamata sellele, et neil on tagasiostu garantii, jääb nn operaatori risk, et mis saab siis kui Credireform (laenude väljaandja) või Mintos (vahendaja) oma tegevuse lõpetab.

   Kui jäi midagi arusaamatuks, siis küsi julgelt!

   10. november 2015
   Vasta
 2. Dave ütles:

  Kas oled Bondora uuendustega rahul või ootad veel stabiliseerumist või on siiski kindel plaan sealt välja astuda?
  Jõudu tegemistel.
  D.

  12. november 2015
  Vasta
  • Sander ütles:

   Bondoraga pole ma rahul olnud juba üsna pikka aega, kuid viimaste sündmuste valguses (uus portfellihaldur ja laenude sissenõudmine inkassode abil) olen praegu küll seisukohal, et võtan oma raha aega mööda välja. Kui tuleb mõni hea mõte, kuhu raha paigutada, siis kaalun ka kogu portfelli müümist.

   Mulle iseenesest meeldiks Bondorasse investeerida (ikkagi Eesti asi), kuid pean tunnistama, et lätlased on nende jalgealust tugevalt kõikuma löönud.

   12. november 2015
   Vasta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga